top of page
pampeliska01 zrcadli.png
pampeliska01.png

Péče o tělo

VE ZDRAVÉM TĚLE

ZDRAVÝ DUCH.
Pojďte do toho s námi!

pampeliska01 zrcadli.png
pampeliska01 zrcadli.png
Dětská jóga_DZ.jpg
DZ.jpg

DĚTSKÁ JÓGA (6-10 LET)

a RANNÍ JÓGA 

DANIELA ZELENKOVÁ

O lektorce

Jóga mě provází na mé cestě od vysoké školy (2002). Baví mě na ní její celistvost, nejde jen o pohyb, ale také o atmosféru, kreativitu, radost, hravost, nesoutěživost, představivost, ale třeba i o zdravou stravu, lásku k přírodě a celý životní styl.

 

O cvičení

Myšlenka jógy s příběhem vznikla při narození mého prvního syna. Vznikla z lásky k příběhům a radosti kreativně ztvárňovat různé "jógové" pozice. Akční dítě, které se zvědavě zastaví u zajímavého vyprávění příběhů, pohádek, bajek právě proto, že je může tělesně i emocionálně naplno prožít... Vnímat samo sebe, své tělo, pocity i prostor kolem sebe a hledat si tak hranice ve velkém světě.... Umět naslouchat i poradit si s vlastní energií, jak plynule přecházet z aktivity do klidu, jak relaxovat.

 

Co je potřeba na lekci?

Neslazené pití a pohodlné oblečení. Cvičíme bosky v ponožkách i bez. Podložky, deky i pomůcky jsou na místě.

Vzhledem k času se nabízí možnost vyzvednutí a vrácení dětí do školní družiny ZŠ v Boršově nad Vltavou.

 

Více na

www.jogaspribehem.cz

Rezervace na e-mailu
daniela@jogaspribehem.cz

IH.jpg

POWER JÓGA

a JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA

IVANA HARTLOVÁ

O lektorce

Cestu k józe jsem nakročila před 12 lety, zdálo by se náhodou. Dnes už vím, že náhody neexistují a jsem moc ráda, že jsem vytrvala. Tehdy mě na mou první lekci power jógy přivedla kamarádka a já jsem šla jen ze zvědavosti. Láska na první pohled to však nebyla. Bohudík jsem příště šla zase. A teprve poté jsem si dovolila vnímat sama sebe a ne všechny okolo.

 

O cvičení POWER JÓGA

Máte-li rádi dynamiku a máte-li například obdobné předsudky jako jsem měla před 12 lety já, že je jóga nuda, pak si zajděte na lekci POWER JÓGY a třeba změníte názor  Tento typ jógy je vhodný nejen pro “akční” lidi, kteří si chtějí dát do těla a “neusnout” na podložce. Cílem každé hodiny je maximální soustředění se na cvičení, čímž zapomínáme na svět okolo a to pomáhá naší psychice, odbourává stres, vyplavují se endorfiny, hormony dobré nálady. Aktivujeme hluboké stabilizační svaly, které zajišťují stabilitu, správné držení těla a tedy zdravý pohyb.

O cvičení JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA

Bolí Vás záda, klouby? Zaměříme se na udržení přirozené pružnosti páteře, případně se pokusíme nám tuto pružnost vrátit. Společně zacílíme na správné držení těla při chůzi a každodenních činnostech tak, aby vás záda již nebolela. Zlepší se nám koordinace pohybu, podpoříme stabilizační systém páteře, naučíme se lépe využívat kapacitu plic. Příznivě podpoříme metabolismus, imunitní a nervový systém, cirkulaci lymfy, tedy celkově naše tělo zharmonizujeme. Naučíme se pracovat s emocemi a stresem a vědomě i nevědomě zklidňovat naši mysl.

Co je potřeba na lekci?

Pohodlné oblečení, cvičíme naboso. Podložky jsou na místě k dispozici.

 

Více na

www.joga-hrave-zdrave.webnode.cz

Rezervace na e-mailu

jogahravezdrave@seznam.cz

HS.png

HATHA JÓGA - SIMILIRIS

HANA SCHÄTTINGEROVÁ

OTEVŘENÉ LEKCE JÓGY

VEČERNÍ LEKCE
pondělí 18:00 – 20:00 Seriál – Jóga Similiris

120 min lekce – seriál jógových pozic učitele jógy Prof. Dr.Predraga Nikiće (Yoga Federation of Europe). Lekce obsahují přípravná a uvolňující cvičení, základní dechové techniky a ásany zaměřené na správné proudění energie v těle a zklidnění mysli, rišikéšskou serii a na závěr vedenou relaxaci. Praktikujeme se zavřenýma očima, pozornost obracíme dovnitř sebe. Opakování seriálu prohlubuje jeho efekty a zpřístupňuje meditaci v pohybu.

středa 18:00 – 19:30 Lekce na křídlech orla

90 min lekce jógy jako modlitby k životu, v přítomného okamžiku skrze propojení pohybu, dechu a pozornosti. Lekce obsahuje přípravné a uvolňující cvičení, jednoduché vinjásy, mudry a mantry, výběr z rišikéšské série, na závěr dechové techniky a vedenou relaxaci.

RANNÍ LEKCE

pondělí 8:00 – 9:30 – Lekce s pozdravy slunce

90min lekce obsahuje přípravné a uvolňující cvičení, přiměřený počet pozdravů slunci, rišikéšskou sérii, na závěr dechové techniky a vedenou relaxaci.

pátek 8:00 – 9:30 – Jemná lekce

90min jemná lekce zaměřená na harmonizaci čakrového systému a uvolnění proudění energie v těle skrze propojení pohybu, dechu a pozornosti. Lekce obsahuje přípravné a uvolňující cvičení, jednoduché ásany, mudry a mantry, výběr z rišikéšské série, na závěr dechové techniky a vedenou relaxaci.

 

Více na www.yogasimiliris.cz

Rezervace

Na všechny otevřené lekce doporučuji se registrovat předem skrze rezervační systém. Přijít můžete samozřejmě i bez rezervace, ale vystavujete se riziku, že nebudete informováni o aktuálních změnách v rozvrhu.

Rezervovat lekci můžete i prostřednictvím emailu či telefonu:

schattingerova.hana@email.cz

+420 607  733  373

AF.jpg

ČCHI-KUNG

ANDREA FREIOVÁ

O cvičení ČCHI-KUNG

Čchi-kung, nazývaný též uměním pěstování dlouhověkosti, je ozdravné energetické cvičení, které vychází z tradiční čínské medicíny. Ta říká, že v těle každého člověka obíhá energie (čchi) po energetických drahách, tzv. meridiánech. Pokud je někde překážka, čchi neproudí a může nastat nemoc.

Sestavy cviků čchi-kung dokáží energii (naši vnitřní sílu) kultivovat (kung), rozproudit ji v celém těle a energetické dráhy udržovat průchodné. Proto vás toto cvičení dokáže uvolnit, nabít energií a pozitivně naladit. Posílíte svaly a pružnost, získáte větší rovnováhu, uvolníte nahromaděný stres i emoce a zklidníte svou mysl. Učíte se vědomě pracovat s tělem, dechem a myslí, rozšiřujete své vědomí.

 

Více na

www.andrea-frei.cz

Rezervace na e-mailu nebo telefonu

andrea.frei@email.cz

+420 605 582 571

FB

„Čchi-kung Andrea Frei“

RŠ.jpg

Spontánní Tanec a Malba na Hedvábí – cyklus pro ženy

RENATA ŠŤASTNÁ

Průvodkyně na cestě k sobě sama

Pohybová, Zvuková a Arteterapie

Milá ženo, 

Ty, která toužíš dotknout se víc sebe sama, nechat se naplnit, zhluboka se nadechnout Života, otevřít dvířka a vykročit za tím voláním, které už stejně dávno slyšíš... 
Je mnoho různých Cest ... ale jestli Tě aspoň trochu láká ta, která vede skrze tanec - spontánní přirozený pohyb nespoutaný choreografií a vzory a skrze svobodný projev při malbě na hedvábí, jsi tu správně a jsi srdečně zvána!
S radostí a láskou budu s Tebou sdílet svou Cestu k sobě sama formou jemného provázení a inspirace, nabídek, otevírání dveří... a jenom Ty se rozhodneš, zda jimi chceš nebo nechceš projít, kdy a jak daleko - blízko.. 

K účasti není potřeba žádná předchozí zkušenost ani s tancem, ani s malováním. Nejde o výkon či dokonalost provedení, jde o to, být sama sebou a užít si to v jakékoli sobě pravdivé podobě.
Formát setkávání je uzavřená skupina, uzavřená z důvodu vytvoření prostoru bezpečí a důvěry.


Setkání jsou v každém cyklu 3, vždy v pátek večer, s možností předcházející ochutnávky nezávazně a zdarma, a to v těchto termínech:

BŘEZEN: 10., 17., 24.3. + ochutnávka zdarma 3.3.

DUBEN: 14., 21., 28.4. + ochutnávka zdarma 7.4.

KVĚTEN: 19.5., 26.5., 2.6. + ochutnávka zdarma 12.5.

Více na fb stránce „Ateliér Divoká Koza“ - událost https://fb.me/e/8vOcwOZaN

Rezervace na e-mailui nebo telefonu

renata.cb@centrum.cz

+420 725 336 636

VK.jpg

CVIČENÍ PRO ŽENY

VERONIKA KOLBOVÁ

O cvičení

Funkční trénink je cvičení, při kterém se díky kombinaci pohybů přirozeným způsobem zapojuje co nejvíce svalových skupin najednou. Cvičit budeme především s vlastní váhou těla, díky čemuž se naučíte se svým tělem správně pracovat. Trénink vám pomůže ke zlepšení kondice a rozvoji síly.

Body Balance je pomalá lekce spojující posilovací, protahovací a uvolňovací cviky. Cvičení je zaměřené na zpevnění středu těla, na stabilitu a mobilitu v jednotlivých kloubech. Jednoduše se v tomto zrychleném světě na chvilku zastavíme a naučíme se opět správně vzpřímeně stát a dýchat.

Funkční trénink

Body Balance

Rezervace na e-mailu nebo telefonu

kolbova.ve@gmail.com

+420 728 766 528

bottom of page