top of page
pampeliska01 zrcadli.png
pampeliska01.png

Péče o duši

pampeliska01 zrcadli.png

“ POZNEJ KDO JSI,

    BUĎ KÝM JSI. “ 

pampeliska01 zrcadli.png
TVOŘIVÉ dílny.webp

TRVOŘIVÉ DÍLNY

Přijďte si k nám připomenout, jaké to je ponořit se do tvoření, ztratit pojem o čase nebo najít svůj zatím neobjevený talent :-) Dílny pro malé i velké.

7236108-074fb0.jpg

ETIKOTERAPIE A GRAFOTERAPIE

ANDREA FREIOVÁ

ETIKOTERAPIE

Etikoterapie je jednou z metod alternativní medicíny. Tato metoda vychází z myšlenky, že nemoci a příznaky nemocí nemohou vzniknout sami od sebe, ale vznikají jako vnější (tělesný) výraz vnitřního nesouladu uvnitř člověka. Etikoterapie se nezaměřuje na odstraňování příznaků nemocí, ale na odhalování vnitřních příčin nemoci. Ostatně již Sokrartes tvrdil: nemoc těla, která by byla oddělena od duše, neexistuje.

Etikoterapie je léčebnou metodu vycházející ze souvislosti mezi mravním stavem člověka a jeho fyzickým zdravím. Nemoc přichází jako varovný signál, který nám oznamuje, že v našem životě není něco v pořádku. Etikoterapeut je "jen" pasivním zrcadlem, které nabízí duchovní vhled do životní situace nemocného. Ten si pak nachází sám místo, kde se odklonil od vesmírného řádu věcí, od zákona Lásky a Jednoty. Dojde tak ke skutečnému uzdravení v duchu a tím vymizení hmotných příznaků nemoci v těle.

Etikoterapie je léčení mravností, které pomáhá při procesu sebeuzdravování a vědomého růstu těch, kteří už chtějí převzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou a uzdravit se sami. Je určena pro ty, kteří už nechtějí být jen pasivním konzumentem lékařské péče a polykačem prášků, ale kteří mají odvahu vykročit na cestu objevování sebe sama a svých chybných postojů a konání, na které nemoc upozorňuje a tak se vyléčit i z (dle oficiální medicíny) „nevyléčitelných nemocí“. Proto není etikoterapie určena všem, ale pouze těm, kteří cítí zodpovědnost za své zdraví a chtějí se konečně uzdravit a pochopili, že to musí udělat sami.

„Náš rukopis je mapou naší úplné psychologické tváře, našich
pocitů, našich strachů, našich potřeb, našich nadání, našich postojů, naší emocionální přirozenosti, našich mentálních schopností, naší pravé podoby a našeho pohledu na život.“ 
                          Mary Dawn Gladson 

 

GRAFOTERAPIE

Slovo terapie napovídá v tomto případě velmi málo. Více než o léčbu se jedná o cestu osobního rozvoje, která je vědomá a plně v rukou každého, kdo se jí účastní. Jako lektorka Vám budu na Vaší cestě ráda průvodkyní.

Grafoterapie je metoda, jak změnit sebe sama, zbavit se strachů a nepříjemných vzorů chování pomocí změny rukopisu. Vychází ze znaků našeho rukopisu, které vypovídají o tom, kdo jsme. Pokud se změníme, změní se i náš rukopis. Grafoterapie jde obrácenou cestou. Pomocí ověřených postupů vede k cílené vědomé změně rukopisu a tím i sebe sama.

Více o metodě se dozvíte na oficiálních stránkách Grafoterapie.cz

Pro koho je vhodná

Metoda je určena pro kohokoli, kdo chce v životě na sobě pracovat a být ochoten měnit ve svém životě stereotypy chování, které mu už „neslouží“. A k tomu být ochoten psát (rukou = rukopis), a to po celou dobu studia. Tedy učit se také disciplíně, neodkládat věci a kráčet k vysněnému cíli.

Jak a kde se do toho pustit

Kurzy grafoterapie  obsahují 10 lekcí. Časový rozsah kurzu závisí na vůli a možnostech každého studenta. Kurzy jsou individuální a jejich průběh se řídí domluvou s každým účastníkem.

Pokud máte chuť se grafoterapií rozvíjet, kontaktujte mne. Ráda Vám na bezplatné konzultaci metodu blíže představím a domluvíme společně průběh kurzu a jeho cenu. Působím v Českém Krumlově, po domluvě je ale možné setkávat se i mimo oblast Jihočeského kraje.

 

Více na

www.andrea-frei.cz

Rezervace na e-mailu nebo telefonu

andrea.frei@email.cz

+420 605 582 571

Pregnant-women.webp

PŘEDPORODNÍ KURZY JEMNÉHO ZROZENÍ

HELENA TŮMOVÁ 

Jmenuji se Helena, je mi 38 let, jsem máma pětiletých trojčat Jana, Bena, Thea a patnáctiletého syna Davida, který je nadšený hokejista.

A samozřejmě jsem ženou mého milovaného muže. Všichni společně bydlíme v malé vesničce kousek od Českých Budějovic.

Jsem propagátorkou kontaktního rodičovství, aktivně podporuji svobodnou a informovanou volbu ženy v těhotenství, při porodu a v rodičovství. Podporuji muže v jejich nové roli otce a ochránce, aby dokázali být opravdovou oporou své ženě. Při porodu se rodí nejen děťátko, ale i nová identita ženy- matky a také nová rodina.

 

“Protože na porodu záleží”

Jsem certifikovanou lektorkou Hypnoporodu a lektorkou Jemného Zrození a dulou Ammadulou. Pořádám kurzy kompletní předporodní přípravy pro páry a kurzy Hypnoporu pro ženy.

Nabízím konzultace v těhotenství a doprovod k porodu.

Ženám poskytuji péči a podporu v hypnoporodních technikách, které znají z kurzů Hypnoporodu.

 

Více na

www.helenatumova.cz

Rezervace na e-mailu nebo telefonu

helena.tumova@jemnezrozeni.cz

+420 608 360 780

Divoka-koza.png

ATELIÉR DIVOKÁ KOZA

RENATA ŠŤASTNÁ

Průvodkyně na cestě k sobě sama

Pohybová, Zvuková a Arteterapie

Milá ženo, 

Ty, která toužíš dotknout se víc sebe sama, nechat se naplnit, zhluboka se nadechnout Života, otevřít dvířka a vykročit za tím voláním, které už stejně dávno slyšíš... 
Je mnoho různých Cest ... ale jestli Tě aspoň trochu láká ta, která vede skrze tanec - spontánní přirozený pohyb nespoutaný choreografií a vzory a skrze svobodný projev při malbě na hedvábí, jsi tu správně a jsi srdečně zvána!
S radostí a láskou budu s Tebou sdílet svou Cestu k sobě sama formou jemného provázení a inspirace, nabídek, otevírání dveří... a jenom Ty se rozhodneš, zda jimi chceš nebo nechceš projít, kdy a jak daleko - blízko.. 

K účasti není potřeba žádná předchozí zkušenost ani s tancem, ani s malováním. Nejde o výkon či dokonalost provedení, jde o to, být sama sebou a užít si to v jakékoli sobě pravdivé podobě.
Formát setkávání je uzavřená skupina, uzavřená z důvodu vytvoření prostoru bezpečí a důvěry.


Setkání jsou v každém cyklu 3, vždy v pátek večer, s možností předcházející ochutnávky nezávazně a zdarma, a to v těchto termínech:

BŘEZEN: 10., 17., 24.3. + ochutnávka zdarma 3.3.

DUBEN: 14., 21., 28.4. + ochutnávka zdarma 7.4.

KVĚTEN: 19.5., 26.5., 2.6. + ochutnávka zdarma 12.5.

Více na fb stránce „Ateliér Divoká Koza“ - událost https://fb.me/e/8vOcwOZaN

Rezervace na e-mailui nebo telefonu

renata.cb@centrum.cz

+420 725 336 636

profilová fotka 1 (1).jpg

IVANA REA

 komplexní péče o vaše zdraví

 

Terapie Cesta 

➢ práce s traumatem, emocemi, změna základního nastavení, zvědomění vlastního potenciálu

➢ regrese do minulých životů

➢ integrace aspektů sebe sama – práce s potřebami

➢ očista rodových vazeb

 

 MFK metoda (manuální fyzioterapeutická korekce)

➢ svalový test

➢ diagnostika

➢ manuální ošetření těla přes reflexní body na těle

➢ manuální ošetření těla přes spoušťové body

➢ kontrola reakce těla po ošetření

 

Celotělová péče

➢ relaxační masáž celého těla

 

Lekce zpěvu

➢ otvírání hlasu pomocí muzikoterapeutických a dechových technik

 

Léčení zvukem

➢ Léčba pomocí frekvencí hlasu, Solfeggio ladiček, tibetských mís, bubnu a dalších nástrojů

 

 

Skupinové kurzy zpěvu na vyžádání

 

Aktuálně je od 18.1.2023 vypsán kurz „Poznej svůj hlas“ - 6 lekcí o práci se zvukem a hlasem, intuitivní zpěv, zapojení nástrojů a technik z muzikoterapie. Začínáme pravidelně každých 14 dní v 18.00. Přihlášení zde.

 

Více na

https://www.zivotnadlani.cz

Rezervace na e-mailui nebo telefonu

chci@zivotnadlani.cz

rea@ivanarea.cz

+420 777 33 98 94

Péče o duši Na Zámečku Poříčí v Boršově nad Vltavou.

bottom of page