top of page
pampeliska01 zrcadli.png
pampeliska01.png

Péče o duši

pampeliska01 zrcadli.png

“ POZNEJ KDO JSI,

    BUĎ KÝM JSI. “ 

pampeliska01 zrcadli.png
TVOŘIVÉ dílny.webp

TRVOŘIVÉ DÍLNY

Přijďte si k nám připomenout, jaké to je ponořit se do tvoření, ztratit pojem o čase nebo najít svůj zatím neobjevený talent :-) Dílny pro malé i velké.

7236108-074fb0.jpg

ETIKOTERAPIE A GRAFOTERAPIE

ANDREA FREIOVÁ

ETIKOTERAPIE

Etikoterapie je jednou z metod alternativní medicíny. Tato metoda vychází z myšlenky, že nemoci a příznaky nemocí nemohou vzniknout sami od sebe, ale vznikají jako vnější (tělesný) výraz vnitřního nesouladu uvnitř člověka. Etikoterapie se nezaměřuje na odstraňování příznaků nemocí, ale na odhalování vnitřních příčin nemoci. Ostatně již Sokrartes tvrdil: nemoc těla, která by byla oddělena od duše, neexistuje.

Etikoterapie je léčebnou metodu vycházející ze souvislosti mezi mravním stavem člověka a jeho fyzickým zdravím. Nemoc přichází jako varovný signál, který nám oznamuje, že v našem životě není něco v pořádku. Etikoterapeut je "jen" pasivním zrcadlem, které nabízí duchovní vhled do životní situace nemocného. Ten si pak nachází sám místo, kde se odklonil od vesmírného řádu věcí, od zákona Lásky a Jednoty. Dojde tak ke skutečnému uzdravení v duchu a tím vymizení hmotných příznaků nemoci v těle.

Etikoterapie je léčení mravností, které pomáhá při procesu sebeuzdravování a vědomého růstu těch, kteří už chtějí převzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou a uzdravit se sami. Je určena pro ty, kteří už nechtějí být jen pasivním konzumentem lékařské péče a polykačem prášků, ale kteří mají odvahu vykročit na cestu objevování sebe sama a svých chybných postojů a konání, na které nemoc upozorňuje a tak se vyléčit i z (dle oficiální medicíny) „nevyléčitelných nemocí“. Proto není etikoterapie určena všem, ale pouze těm, kteří cítí zodpovědnost za své zdraví a chtějí se konečně uzdravit a pochopili, že to musí udělat sami.

„Náš rukopis je mapou naší úplné psychologické tváře, našich
pocitů, našich strachů, našich potřeb, našich nadání, našich postojů, naší emocionální přirozenosti, našich mentálních schopností, naší pravé podoby a našeho pohledu na život.“ 
                          Mary Dawn Gladson 

 

GRAFOTERAPIE

Slovo terapie napovídá v tomto případě velmi málo. Více než o léčbu se jedná o cestu osobního rozvoje, která je vědomá a plně v rukou každého, kdo se jí účastní. Jako lektorka Vám budu na Vaší cestě ráda průvodkyní.

Grafoterapie je metoda, jak změnit sebe sama, zbavit se strachů a nepříjemných vzorů chování pomocí změny rukopisu. Vychází ze znaků našeho rukopisu, které vypovídají o tom, kdo jsme. Pokud se změníme, změní se i náš rukopis. Grafoterapie jde obrácenou cestou. Pomocí ověřených postupů vede k cílené vědomé změně rukopisu a tím i sebe sama.

Více o metodě se dozvíte na oficiálních stránkách Grafoterapie.cz

Pro koho je vhodná

Metoda je určena pro kohokoli, kdo chce v životě na sobě pracovat a být ochoten měnit ve svém životě stereotypy chování, které mu už „neslouží“. A k tomu být ochoten psát (rukou = rukopis), a to po celou dobu studia. Tedy učit se také disciplíně, neodkládat věci a kráčet k vysněnému cíli.

Jak a kde se do toho pustit

Kurzy grafoterapie  obsahují 10 lekcí. Časový rozsah kurzu závisí na vůli a možnostech každého studenta. Kurzy jsou individuální a jejich průběh se řídí domluvou s každým účastníkem.

Pokud máte chuť se grafoterapií rozvíjet, kontaktujte mne. Ráda Vám na bezplatné konzultaci metodu blíže představím a domluvíme společně průběh kurzu a jeho cenu. Působím v Českém Krumlově, po domluvě je ale možné setkávat se i mimo oblast Jihočeského kraje.

 

Více na

www.andrea-frei.cz

Rezervace na e-mailu nebo telefonu

andrea.frei@email.cz

+420 605 582 571

Pregnant-women.webp

PŘEDPORODNÍ KURZY JEMNÉHO ZROZENÍ

HELENA TŮMOVÁ 

Jmenuji se Helena, je mi 38 let, jsem máma pětiletých trojčat Jana, Bena, Thea a patnáctiletého syna Davida, který je nadšený hokejista.

A samozřejmě jsem ženou mého milovaného muže. Všichni společně bydlíme v malé vesničce kousek od Českých Budějovic.

Jsem propagátorkou kontaktního rodičovství, aktivně podporuji svobodnou a informovanou volbu ženy v těhotenství, při porodu a v rodičovství. Podporuji muže v jejich nové roli otce a ochránce, aby dokázali být opravdovou oporou své ženě. Při porodu se rodí nejen děťátko, ale i nová identita ženy- matky a také nová rodina.

 

“Protože na porodu záleží”

Jsem certifikovanou lektorkou Hypnoporodu a lektorkou Jemného Zrození a dulou Ammadulou. Pořádám kurzy kompletní předporodní přípravy pro páry a kurzy Hypnoporu pro ženy.

Nabízím konzultace v těhotenství a doprovod k porodu.

Ženám poskytuji péči a podporu v hypnoporodních technikách, které znají z kurzů Hypnoporodu.

 

Více na

www.helenatumova.cz

Rezervace na e-mailu nebo telefonu

helena.tumova@jemnezrozeni.cz

+420 608 360 780

IMG_8852.jpg

KOUČINK A ARTETERAPIE

PETRA PODZIMKOVÁ

Koučink a používané techniky

Životní změna a osobní rozvoj jsou dobré investice, protože investujete do sebe.

Směr, který v rámci své práce používám, se nazývá EMOČNÍ KOUČINK a dále využívám kombinaci metod a technik, které nejlépe vyhovují danému člověku a situaci. 

Vyhledám s Vámi vzorce a programy ve Vašem podvědomí, které ovlivňují Váš přístup k řešenému problému a situaci a společně je přenastavíme tak, aby došlo k úspěšnému, pozitivnímu vyřešení daného problému či situace. 

První schůzka je především informační, vytvoříme kontrakt, sdělíme si podrobnosti k průběhu koučinku, jednotlivým sezením a způsobům práce a zjistíme, zda Vám bude daný přístup vyhovovat. Další sezení jsou zaměřena na intenzivní práci dle stanovených cílů.

 

Další služby

Terapie, arteterapie, poradenství, krizová intervence, programy pro školy, vzdělávání na klíč

Nabízím dále služby v oblasti psychoterapie, arteterapie, zážitkové pedagogiky, poradenství a krizové intervence. Realizuji také kurzy a semináře pro skupiny, třídy, rodiny a pedagogy dle předchozí domluvy.

Více na

https://www.koucinkjiznicechy.cz/

 

Rezervace na e-mailu nebo telefonu

koucinkjiznicechy@gmail.com

+420 739 272 749

Lucie Muckley.jpg

ŽÍT LEPŠÍ ŽIVOT

LUCIE MUCKLEY

Když jsem zjistila, že 95% našeho života žijeme na “autopilota” dle naučených programů z dětstvía jen 5% času žijeme vědomě, změnilo mi to život.

Dává mi teď hluboký smysl pomáhat ostatním s přeprogramováním nefunkčních podvědomých vzorců na ty, které je budou podporovat.

 

PSYCH-K

  • Zbavte se traumat, stresových situací a zátěží z minulosti i budoucnosti.

  • Přeprogramujte podvědomé programy na ty, které Vás budou podporovat.

  • Vytvořte si svoji novou realitu.

 

TERAPEUTICKÉ LADIČKY

  • Vylaďte si tělo, mysl a ducha harmonických léčivých vibrací.

  • Přijďte na terapii …

  • ...nebo si vyzkoušejte, vyberte a pořiďte domů ty ladičky, které ladí právě vám.

 

PÉČE V MATEŘSTVÍ

Těhotenství a porod

  • Změňte svá podvědomá přesvědčení, zbavte se strachů.

  • Najděte svoji sílu a víru v sebe, své tělo a lidskou bytost přicházející skrze Vás na svět.

Poporodní trauma

  • Přineste velkou úlevu do života sobě, svému dítěti a často celé rodině tím, že se zbavíte negativních pocitů spojených s těmito minulými událostmi.

Více na

www.zitlepsizivot.cz

Rezervace na emailu nebo telefonu

lucie@zitlepsizivot.cz

bottom of page